GCE je zlatým partnerem soutěže Space Application Hackathon

Space Application Hackathon - jedná se o technologickou soutěž typu hackathonu zaměřenou na 4 hlavní kategorie: 1. dálkový průzkum Země, 2. družicová navigace, 3. SpaceTech (zejména drony a VR) a 4. využití technologie blockchain. Soutěží se v týmech po 2-5 multidisciplinárně zaměřených členech, kteří se za 24 hodin pokusí s pomocí technických a business development odborníků vyvinout prototyp, nebo alespoň projektovou ideu s byznysovým potenciálem, kterou na konci soutěže odprezentují před porotou.

Akce se koná ve dnech 9.–10. listopadu 2018 a je součásti tzv. Czech Space Weeku, což je týden nabitý kosmickými akcemi pro širokou veřejnost i odbornou komunitu, který bude probíhat v termínu 9.–18. listopadu po celé ČR.

GCE spolu s GSA je garantem soutěžní kategorie 2. družicová navigace. Naši kolegové v úvodním workshopu odprezentují základní technické aspekty družicové navigace, budou k dispozici pro soutěžící jako mentoři po celou soutěžní dobu a jako členy poroty budou hodnotit všechny soutěžní nápady. V neposledním řadě GCE (za podpory zakládajícího člena ŘLP, s.p.) prispělo do soutěže cenou - exkurzí do IATCC v Jenči a do CATC. GCE takovouto formou podporuje mladé profesionály, studenty, začínající firmy a start-upy na které je právě tato soutěž zacílená.


Výzvy a veškeré informace, včetně možnosti registrace, naleznete zde, nebo na Facebooku https://www.facebook.com/events/247008139302302/© Copyright 2013 GNSS Centre of Excellence. Všechna práva vyhrazena.

info@gnss-centre.cz