GCE pomáhá rozvíjet inovativní nápady mladých vývojářů

Jako partneři agentury CzechInvest, zapojení do vzdělávacího programu pro české start-upy v ESA BIC, se GCE účastnilo prvního ročníku mezinárodní inovační soutěže ActInSpace. Náš kolega Tomáš Duša působil v roli specializovaného mentora a pomáhal soutěžícím konzultovat technické otázky související s GNSS.

Letos se v ČR uskutečnil úplně první ročník mezinárodní inovační soutěže typu hackathonu ActInSpace iniciované z podnětu CNES (Francouzské národní vesmírné agentury) a ESA (Evropské kosmické agentury). Souběžně probíhala v 71 městech, v 35 zemích a na 5 kontinentech. Cílem bylo během 24 hodin najít inovativní využití kosmických technologií s byznysovým potenciálem dle jedné z 80 předem stanovených výzev.

Národní kolo ActInSpace 2018 Prague proběhlo v pátek a v sobotu 25.-26. 5. v Kruhové hale České zemědělské univerzity v Praze. Zúčastnilo se ho celkem 70 lidí a o ceny se utkalo 9 soutěžících týmů, které se skládaly z 2 až 5 různě zaměřených členů.

Náš kolega Tomáš Duša, který působil v roli specializovaného mentora pro oblast GNSS tuto akci shrnul slovy „Odhodlaní súťažiaci, jedinečné nápady, široká škála profesionálních mentorov a erudovaná porota. Bolo úžasné vidieť, že aj za 24 hodín sa v kruhu mladých vývojárov dokážu vykultivovať zaujímavé nápady s praktickým uplatnení kosmických technológií v denno-dennom živoate. Organizačnému týmu sa podarilo prirpaviť špičkovú událost s celoeurópskym (a kosmickým) presahom! Už teraz sa teším na ďalší ročník.“ Tomáš jako jeden z 28 mentorů pomáhal na akci soutěžícím konzultovat technické otázky související s GNSS, pomáhal při přípravě, směrování a tvorbě jejich soutěžního projektu a následné prezentaci.

Další informace k výstupům ze soutěže lze najít zde či zde.Sledujte nás také na našem /gnsscentrum© Copyright 2013 GNSS Centre of Excellence. Všechna práva vyhrazena.

info@gnss-centre.cz