Na zimní školení do Zuberce Cirrusem s LPV přiblížením na letiště Žilina

V návaznosti na úspěšnou spolupráci s Žilinskou Universitou (ŽU) a Leteckým výcvikovým a vzdělávacím centrem na projektu CaBilAvi se zástupci GCE zúčastnili ve dnech 14-16. 2.2018 odborného semináře pro letecký personál, neboli zimní školení, které se uskutečnilo v universitním středisku Zuberec.

Program zahájil p. František Jún (UNIZA), přivítal kolem 4 desítek účastníků a uvedl více než 10 přednášejících. Podstatnou částí presentací a diskusí byla problematika využití GNSS v letectví, náš kolega Tomáš Duša přednesl presentaci na téma současnost a budoucnost GNSS v letectví, p. S. Ďurčo se věnoval problematice Systémům rozšiřujícím možnosti satelitní navigace, p. D. Chrobák (Cirrus) hovořil na téma výcvik s použitím „glass cocpit“. Z pohledu poskytovatelů let. navigačních služeb vystoupili p. T. Duka ( ŘLP) a R. Primus (LPS), kteří se zaměřili na implementaci PBN postupů a spojenou legislativu.

S praktickým využití GNSS se seznámil K. Slavík, který absolvoval obě cesty na / z akce v letounu Cirrus SR22, jenž bravurně pilotovali Kateřina Hlavačková a Dobroslav Chrobák. LPV přistáni na LZZI proběhlo bezchybně a díky implementaci těchto postupů na letišti Žilina – Hričov, lze LPV létat již od poloviny roku 2017.© Copyright 2013 GNSS Centre of Excellence. Všechna práva vyhrazena.

info@gnss-centre.cz