Nový člen GNSS Centre of Excellence


S radostí jsme v řadách asociovaných členů GNSS Centre of Excellence přivítali nového člena – firmu EXACT Control System. EXACT Control System má od doby svého vzniku (v roce 2007) na svém kontě řadu úspěšně realizovaných technologicky náročných zakázek v oblasti geodetických prací na území ČR, Skandinávie, Evropy či Kanady. I přes dlouholetou historii nepřestávají inovátoři v EXACT Control System sledovat nejnovější trendy v geodézii a své nápady rozvíjejí ve vlastním oddělení výzkumu a vývoje. Jedním z takových trendů je i postupný průnik technologií GNSS do problematiky geodézie a velice přesného určování polohy.

EXACT Control System se specializuje mimo jiné na tyto oblasti:

  • geodézie
  • pokročilý sběr a zpracování dat
  • inženýrsko-investorské činnosti
  • informační modelování (BIM)
  • robotizace oprav povrchů komunikací
  • mapování a dokumentace budov

EXACT Control System je součástí mezinárodní skupiny EXACT (počátky se datují do roku 1954), zastoupené v 6 zemích (Norsko, Švédsko, Finsko, Estonsko, Česko, Kanada). Skupina EXACT zaměstnává 250 technických konzultantů geodézie a má obrat 21 000 000 €. Je tak největší geodetickou společností severní Evropy s rozsáhlými zkušenostmi a s vedoucím postavením na trhu velmi přesného měření a informačního modelování. Skupina zajišťuje odborné geodetické práce pro dopravní stavby – od jednoduššího geodetického měření až po dodání pokročilých technologií.

Tým GNSS Centre of Excellence se těší na společnou spolupráci při přípravě nových projektů v oblasti využívání GNSS pro velice přesné určování polohy.© Copyright 2013 GNSS Centre of Excellence. Všechna práva vyhrazena.

info@gnss-centre.cz