Publikace videa přiblížení PinS na heliport FN Motol v Praze

Třešničkou na dortu za naším projektem EGNOS ADOPTION CZ je 5 minutové video, které dnes zveřejnila Evropská agentura pro GNSS (GSA) na svém YouTube kanálu.

Video Vás ve zkratce obeznámí s PinS přiblížením a jeho přínosy nejen pro pacienty. V natočeném videu vystupují zástupci Řízení letového provozu, Agentury GSA, Fakultní nemocnice v Motole a Letecké služby Policie ČR.

Česká verze videa přiblížení PinS na heliport FN Motol v Praze

Tímto byl po třech letech dovršen ke svému závěru projekt EGNOS ADOPTION in Aviation CZ. Jedním z úspěchů tohoto projektu bylo toto první úspěšně publikované přiblížení Point in Space na nemocniční heliport ve střední Evropě.

Původní a dlouho odkládaný záměr uskutečnit rozsáhlý celodenní seminář pro leteckou, ale i zdravotnickou komunitu o přínosech a dalších možnostech publikace tohoto přiblížení zakládajícím se na družicové navigaci, bez nutnosti rozsáhlých investic do infrastruktury heliportů, byl vzhledem k vývoji pandemie zrušen a alespoň do částečné míry je nahrazen tímto informativním videem.

Anglická verze videa

Pávě dnes slavíme první výročí publikace tohoto přiblížení (výročí zveřejnění v Letecké informační příručce ČR) a proto bylo načasováno na dnešní zveřejnění, které je doplněno i průvodní tiskovou zprávou GSA zde.

Za GCE, jakožto koordinátora celého projektu jsme hrdí na tento výsledek a děkujeme všem členům konsorcia a partnerům za jejich spolupráci.© Copyright 2013 GNSS Centre of Excellence. Všechna práva vyhrazena.

info@gnss-centre.cz