Služba Galileo High Accuracy Service (HAS) je nyní v plném provozu

Agentura EUSPA tento týden oznámila plné spuštění služby Galileo High Accuracy Service (HAS), která bezprecedentně zvyšuje přesnost určování polohy a vylepšuje tak družicový navigační systém Evropské unie Galileo. Služba HAS nabízí svým uživatelům vysokou přesnost polohové informace na úrovni několika decimetrů (<2,5 dm v horizontální rovině). Galileo HAS se navíc stala první službou poskytující zpřesňující korekce, které jsou dostupné celosvětově a zcela bezplatně.

Zpřesňující korekce jsou vysílány přímo signálem Galileo (E6-B) a zároveň přes internet. Využít je tak může kdokoliv s přijímačem, který je schopný takové signály přijímat a zpracovávat. Korekce umožní uživatelům redukovat chyby orbitálních parametrů, chyby hodin a dalších parametrů, jak systému Galileo, tak i GPS.

Nová služba nabízí spoustu možností pro vývoj nových technologií a inovací, které najdou uplatnění v mnoha různých oborech, jako je zemědělství, autonomní vozidla nebo drony.

Více informací o spuštění se dozvíte z oficiální tiskové zprávy EUSPA  a o samotné službě z příslušné dokumentace:© Copyright 2020 GNSS Centre of Excellence. Všechna práva vyhrazena.

info@gnss-centre.cz