Evropská kosmická agentura otevře v Praze podnikatelský inkubátor

GNSS Centre of Excellence je rádo, že může informovat o otevření podnikatelského inkubátoru ESA v Praze, které proběhne na přelomu března a dubna tohoto roku. Díky CzechInvestu se tak začínajícím podnikům zaměřeným na kosmické technologie otevřou úplně nové obzory. Dlouho očekávané otevření inkubátoru ESA BIC Prague (European Space Agency Business Incubation Centre Prague) se blíží.

 

Hlavní město Praha oficiálně potvrdilo finanční dotaci ve výši 22,3 milionu korun pro program agentury CzechInvest ESA BIC Prague. Schválená podpora je regionální spoluúčastí na projektu. Stejnou částku poskytne také Evropská kosmická agentura (ESA) Částka podpoří v horizontu 5 let celkem 25 start-upů. Agentura CzechInvest bude ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR tuto částku jako operátor spravovat.

 

ESA BIC Prague bude sídlit v pražském centru na podporu startupů, inkubátoru hlavního města Prahy, který provozuje Czech ICT Alliance od poloviny ledna 2016 v Paláci Adria.

 

„Cílem je vytvořit a provozovat inkubační centrum, které podpoří začínající podniky zaměřené na využití kosmických technologií a systémů pro pozemní aplikace. CzechInvest jako operátor zprostředkuje vybraným žadatelům inkubační balíček, který bude obsahovat konzultační a poradenské služby v technologické i podnikatelské oblasti. K dispozici bude také marketingová podpora či pomoc s vyhledáním partnerů a potenciálních investorů,“ říká Silvana Jirotková, která má v CzechInvestu přípravu programu na starost.

 

Myšlenkou inkubátorů ESA BIC je podpora transferu vesmírných technologií do terestriálních oborů a komercionalizace jejich výsledků a zároveň zajištění podpory výzkumu, vývoje a inovací. ESA BIC úspěšně funguje již ve 12 městech Evropy a Praha by se měla brzy stát v pořadí třináctou destinací a zároveň prvním inkubátorem tohoto typu ve střední a východní Evropě. Zdroj: Agentura CzechInvest

 

Z pohledu GNSS Centra Excellence (GCE) je to, po otevření agentury GSA v Praze, další milník, který pomáhá vědcům a podnikatelům se úspěšně podílet na tvorbě inovací a aplikací na bázi Evropského satelitního navigačního systému. GCE je od počátku příprav v kontaktu se agenturou CzechInvest a nabízí pomoc zejména pro start-up zabývající se technologiemi a aplikacemi v jednotlivých módech dopravy s přesahem do satelitní navigace. Pokud máte zájem se dozvědět víc informací či se zapojit, neváhejte nás kontaktovat na info@gnss-centre.cz© Copyright 2020 GNSS Centre of Excellence. Všechna práva vyhrazena.

info@gnss-centre.cz