Informační den programu NAVISP

Ministerstvo dopravy ve spolupráci s Evropskou vesmírnou agenturou pořádá pro českou odbornou komunitu jednodenní konferenci NAVISP Information Day, která proběhne 13. února 2020 v prostorách Ministerstva dopravy v Praze. Součástí konference bude představení programu NAVISP, příklady realizovaných projektů a B2B jednání českých firem s Ministerstvem dopravy a Evropskou vesmírnou agenturou.

Svůj příspěvek nabídne i GNSS Centre of Excellence, které bylo požádáno o prezentaci projektu GNSS vulnerability & mitigation in the Czech Republic a dosavadních zkušeností s programem NAVISP Element 3, prostřednictvím kterého je projekt financován. O projektu jste se mohli dočíst v našem posledním zpravodaji.

NAVISP je program Evropské vesmírné agentury pro financování projektů vědy a výzkumu. Program NAVISP – Navigation Innovation and Support Programme – se zaměřuje na posílení evropského průmyslu na trhu s technologiemi a službami určení pozice, navigace a přesného času. Program je rozdělený do tří pilířů, tzv. Elementů. První Element se zaměřuje na inovativní aktivity experimentálního charakteru a aktivity určuje ESA s cílem zkoumat nové technologie a otvírat nové trhy. Druhý Element se snaží zvýšit konkurenci evropských společností a průnik nových produktů na trh, přičemž s definicí potřeby přicházejí samotné firmy. Projekty v Elementu 3, jehož součástí je i projekt GCE, vychází z potřeb členských států ESA.

GCE se rovněž zúčastní NAVISP Industry Days , které proběhnou 22. a 23. ledna v ESTECu – technologickém centru ESA v Nizozemském Noordwijku.© Copyright 2013 GNSS Centre of Excellence. Všechna práva vyhrazena.

info@gnss-centre.cz