Aktivní účast GCE na mezinárodní konferenci ENC 2023

GNSS Centre of Excellence se aktivně zúčastnilo proslulé konference European Navigation Conference (ENC), která byla letos pořádaná v prostorách Evropské kosmické agentury (ESA), v nizozemském vesmírném výzkumném centru ESTEC. Zde odprezentoval náš kolega Jakub Steiner výsledky testování odolnosti navigačních systémů v říční dopravě vůči rušení GNSS, které jsme realizovali společně s Ředitelstvím vodních cest ČR a Spirent v rámci projektu GNSS vulnerability & mitigation in Czech Republic.

Třídenní konference přivítala širokou GNSS komunitu, která se ve čtyřech sálech účastnila několika bloků odborných přednášek, z nichž jedna patřila právě GCE. Nosným tématem letošního ročníku konference byla odolnost družicových navigačních systémů, tedy jedna z hlavních specializací našeho sdružení. Mohli jsme tak širokému zainteresovanému publiku předat naše nejzajímavější výsledky a zjištění z aktivit, které jsme v této oblasti realizovali. Konkrétně se jednalo o závěry experimentů, během kterých jsme v laboratorních podmínkách ale i v reálném prostředí testovali odolnost říčního navigačního systému Automatic Identification System (AIS) vůči rušení typu jamming a spoofing. K přednášce na konferenci se váže také odborný článek na stejné téma, který bude publikován ve sborníku z konference v nejbližších měsících.

Účast na konferenci nám zároveň přinesla pohled do aktuálního dění ve světě GNSS, rozšířili jsme si naše know-how, potkali se se stávajícími partnery z mezinárodního prostředí, navázali kontakt s dalšími odborníky a získali nové myšlenky pro aktivity, které můžeme nyní uskutečnit s našimi členy a pro naše členy.© Copyright 2020 GNSS Centre of Excellence. Všechna práva vyhrazena.

info@gnss-centre.cz