Galileo High Accuracy Service (HAS) je v provozu již půl roku

Zcela jedinečná služba Galileo High Accuracy Service (HAS) má za sebou již první půl rok plného provozu, během kterého mohli uživatelé globálně přijímat a využívat zcela bezplatné korekce systémů Galileo a GPS zpřesňující polohovou informaci až na úroveň několika decimetrů (<2,5 dm v horizontální rovině).

Jaké byly výkonnostní parametry této služby v prvním kvartálu letošního roku, si nyní můžete přečíst v prvním publikovaném HAS Performance Reportu. Report porovnává skutečnou výkonnost s deklarovanou a pro toto období ukazuje, že cíle stanovené v dokumentaci Galileo HAS SDD byly dodrženy.

Další ukázka aktuálního stavu a předpokládaného vývoje služby proběhla v rámci semináře Galileo HAS Days pořádaného koncem června v evropském GNSS service centru (GSC). Zástupci Agentury EUSPA zde představili příležitosti na trhu a možnosti financování aktivit souvisejících se zaváděním služby a stakeholdeři, vývojáři aplikací a další experti zase sdíleli technické znalosti a zkušenosti týkající se implementace a využití HAS. Zpětná vazba, kterou podali klíčoví pionýři služby, je zásadní pro naplnění uživatelských požadavků a další rozvoj služby. Prezentace ze semináře jsou dostupné zde. Služba byla spuštěna Agenturou EUSPA ve spolupráci s GSC po usilovném vývoji přesně pode plánu začátkem letošního roku. Nová služba od té doby nabízí spoustu možností pro vývoj nových technologií a inovací, které najdou uplatnění v mnoha různých oborech, jako je zemědělství, autonomní vozidla nebo drony. GCE tuto iniciativu agentury EUSPA pečlivě monitoruje a šíří možnost využití služby a její výhody mezi své partnery.© Copyright 2020 GNSS Centre of Excellence. Všechna práva vyhrazena.

info@gnss-centre.cz